OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.10.2024.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2024.

1. Podziękowanie dla Młodzieży nasze parafii i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknej uroczystości Sakramentu Bierzmowania w naszej Wspólnocie, która miała miejsce 9 października br.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Działalność Fundacji, to program stypendialny, który pomaga niezamożnej młodzieży kontynuować kształcenie. Za wszelkie złożone dary serca wspierające młodzież, także z naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo będzie także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. We wtorki i czwartki na 17.15 w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które będą prowadziły modlitwę różańcową.

4. Dzieci klas młodszych szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania oazowe. W dniu dzisiejszym spotkania dla młodzieży licealnej w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30.

6. Rozpoczęliśmy kolejną edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian również młodzież studiującą i pracującą do udziału w spotkaniach kursu. Kolejne spotkanie 15 października o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki na temat kursu.

7. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na Spotkania z Pismem Świętym. Spotkania mają charakter otwarty, prowadzone są w formie wykładu i zapraszamy na nie wszystkich pragnących poznawać orędzie i tło kulturowe najważniejszej Księgi dla chrześcijan – Biblii. W tym roku zapraszamy do pochylenia się nad treścią Dziejów Apostolskich i nad Apokalipsą. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 16 października o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

8. W ramach obchodów 40 rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w sobotę 19 października w samo południe sprzed kościoła akademickiego św. Anny wyruszy marsz pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj” do sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Marsz zakończy się około 15:30, przed uroczystą Mszą Świętą o godz. 16:00, której będzie przewodniczył J. Em. kard. Kazimierz Nycz.

9. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt.: „Kobieta świadoma. Moje imię”. Wieczór odbędzie się 20 października (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym ARKA. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

10. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. W tym roku bal odbędzie się we czwartek 31 października, a więc w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Chcemy, aby w tym dniu była to alternatywa dla rozpowszechniającej się wśród dzieci zabawy Halloween. Nasze świętowanie rozpoczniemy w Kościele, ostatnim w tym roku nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15 i Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy wspólnie z dziećmi przejdziemy korowodem świętych na bal do Domu Parafialnego ARKA, gdzie na dzieci i rodziny będą czekały 2 godziny zabawy z profesjonalnym wodzirejem chrześcijańskim. Wiemy, że jest to środek tygodnia, więc, jeżeli ktoś nie dotrze na czas, nie zdąży z powodu jakichś ważnych zajęć, zachęcamy i zapraszamy, aby mimo tego dołączył do świętowania i zabawy w każdej chwili, kiedy tylko będzie mógł. Zachęcamy, aby dzieci, kto tylko może, w tym dniu przebrały się za wybranych przez siebie świętych lub przygotowały atrybuty wybranego świętego. Rodziców prosimy o zaangażowanie w przygotowanie strojów, ale także o przyniesienie czegoś na wspólny stół.

11. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

12. Uprzejmie informujemy, że od dnia 14 października br. (poniedziałek)  będzie dostępna Nowa Księga intencji mszalnych na rok 2025. Intencje w tym dniu można będzie zgłaszać od godz. 9.00 w Domu parafialnym Arka.

13. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Henryk Matysiak, Śp. Jacek Karski. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….

W związku z piknikiem organizowanym na rzecz mieszkańców bloku po pożarze w Latchorzewie, który odbędzie się w dniu 27.10.2024 r. w babickim Domu Kultury i dużą ilością szykowanych atrakcji dla uczestników pikniku, pogorzelcy proszą o wsparcie ich akcji pomocą rzeczową, która pomoże zebrać środki na niezbędne remonty.

Za tydzień (20.10.2024) pod kościołem przed i po Mszach świętych poszkodowani wraz z rodzinami i przyjaciółmi będą zbierać dary na piknik.

Co może się przydać?

– ⁠nietrafione prezenty

– ⁠produkty handmade – własnej roboty (ceramika, szydełko, biżuteria, obrazy, świece etc)

– ⁠zabawki, pluszaki, gry

– ⁠książki dla dzieci i dorosłych

– gadżety firmowe (kubki, notesy, długopisy) do loterii fantowej

– ⁠przetwory własnej produkcji

– sadzonki roślin

– ⁠akcesoria do tworzenia wieńców jesiennych na warsztaty dla dzieci (dary jesieni, druciki, koła do montażu, sztuczne kwiaty)

– ⁠vouchery i zniżki na usługi i produkty

Krótko mówiąc wszystko co jest w bardzo dobrym stanie i może ucieszyć kogoś losującego nagrodę 🙂

A dwa dni przed piknikiem będą zbierali ciasta, które można zostawić w stróżówce ochrony w Latchorzewie lub u mieszkańców – o szczegóły proszę pytać pogorzelców.

Ze strony mieszkańców płyną serdeczne podziękowania za ofiarowaną pomoc!!!