OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.09.2024.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2024.

1. Rodziców dzieci z klas 3, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w poniedziałek, 16 września o godz. 19:00 w kościele. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

2. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki ministranckie w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

3. Spotkanie dla młodzieży pierwszych klas szkół średnich, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 16 września o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

4. Wspólnota ewangelizacyjna GALILEA, działająca przy naszej parafii, zaprasza na kurs Nowe Życie. Jest to forma weekendowych rekolekcji opartych na przykładach i świadectwach wiary osób świeckich i duchownych. Kurs skierowany jest do osób, które pragną odnowić swoją relację z Bogiem lub zrobić krok naprzód w wierze i doświadczyć obecności Jezusa w swoim życiu. Kurs odbędzie się w dniach 28-29 września w parafii Zaborów. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach, które wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

5. W niedzielę, 29 września 2024 r o godz. 9.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w czasie której będziemy się modlić za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożone zostaną wieńce i oddana zostanie cześć poległym żołnierzom.

6. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 22 września 2024 roku (niedziela) w Bliznem Jasińskiego (na terenie parafialnym, przy budynku kościoła – ul. Łaszczyńskiego 1) w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.

7. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Irena Kubiak, Śp. Mirosława Tomaszewska. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….