OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.09.2024.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.2024.

1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Naszą modlitwą chcemy ogarnąć najmłodszych uczniów, dla których rozpoczęcie edukacji w szkole jest wielkim przeżyciem. W naszej modlitwie prosimy o dar Bożego błogosławieństw i radość z rozpoczętego przez Nich ważnego etapu życia.

2. Zakończył się czas wakacji. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Ks. Piotrowi – naszemu wikariuszowi za zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękuję również wspomagającym Księdza Piotra Rodzicom oraz dorosłym lektorom. Wyjazd ten w połowie był dofinansowany z środków parafialnych i funduszu ministranckiego, który ministranci wraz z Ks. Piotrem sami wypracowali w minionym roku. Dziękuję także parafianom i rodzicom za wspieranie funduszu Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Spotkanie dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

4. Rodziców dzieci z klas 3, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w poniedziałek, 16 września, o godz. 19:00 w kościele. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

5. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki ministranckie w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

6. Spotkanie dla młodzieży pierwszych klas szkół średnich, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 16 września o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

7. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą  i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Zbigniew Turkowski, Śp. Zofia Szopa, Śp. Sławomir Wolski, Śp. Błażej-Marceli Żurek. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….