OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.09.2024.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.2024.

1. Rozpoczynamy miesiąc wrzesień. To początek nowego roku szkolnego. Z tej racji o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. jako dar dziękczynienia za miniony czas wakacji, z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników wszystkich szkół naszej Gminy. Będziemy polecać w naszej modlitwie także uczniów, wypraszając potrzebne dary na nowy rok nauki. Również w dniu inauguracji roku szkolnego (2 września) o godz. 8.00 zostanie także odprawiona Msza św. Zapraszamy.

2. Poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych, odbędzie się w następną niedzielę 8 września, na Mszy Św. o godzinie 9.30.

3. W dniu dzisiejszym tj. 1 września przeżywamy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.

5. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się we wtorek 3 września o godz. 19.00 na plebanii.

6. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza po Mszy św. wieczornej w pierwszą środę miesiąca tj. 4 września do Domu parafialnego ARKA, na spotkanie Wspólnoty. Będzie możliwość wysłuchania bardzo ciekawej konferencji Ks. prof. Roberta Skrzypczaka pt. „Maryja w duchowości Ks. Dolindo Ruotolo”.

7. W pierwszy czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na nabożeństwo różańcowe, wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim. W pierwszy piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św.  Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania.

8. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

9. Spotkanie dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

10. Rodziców dzieci z klas 3, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w poniedziałek, 16 września, o godz. 19:00 w kościele. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

11. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki ministranckie w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

12. Od dnia dzisiejszego powraca porządek niedzielnych Mszy świętych Przywrócona zostaje Msza św. o godz. 16.00.

13. Natomiast od poniedziałku (2 września) Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30 oraz we wtorek i w środę od 16.00 do 17.30.

14. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów  o modlitewnej pamięci.

15. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Zofia Rejtar-Leontiew, Śp. Hubert Skoczyński, Śp. Jacek Szelenbaum. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….