OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.10.2024.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.10.2024.

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać – razem z Maryją na modlitwie w intencji wszystkich dotkniętych powodzią oraz dziękować będziemy za wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają poszkodowanych.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo będzie także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. We wtorki i czwartki na 17.15 w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które będą prowadziły modlitwę różańcową.

3. Dzieci klas młodszych szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Konkurs trwa w parafiach od 6 października 2024 roku do 30 marca 2025 roku. Finał odbędzie się 10 maja 2025 – godz. 10.00 (sobota) w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Konkurs ma charakter archidiecezjalny, chociaż realizowany jest w parafiach. Polega na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pięć pytań testowych dotyczących znajomości tekstu ewangelii przeznaczonej na daną niedzielę. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania oazowe, które rozpoczną się 6 października. Spotkania będą miały miejsce w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30.

5. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian również młodzież studiującą i pracującą do udziału w spotkaniach kursu. Pierwsze spotkanie 8 października o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki na temat kursu.

6. W najbliższą środę 9 października podczas Mszy św. o godz. 18.00, młodzież naszej parafii otrzyma – przez posługę Bp. Rafała Markowskiego – sakrament Bierzmowania. Z tej racji nabożeństwo różańcowe w tym dniu zostanie odprawione po Mszy św. porannej o godz. 8.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o młodzieży, która przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

7. W następną niedzielę – obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Działalność Fundacji, to program stypendialny, który pomaga niezamożnej młodzieży kontynuować kształcenie. Za wszelkie złożone dary serca wspierające młodzież, także z naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

9. Uprzejmie informujemy, że od dnia 14 października br. (poniedziałek) będzie dostępna Nowa Księga intencji mszalnych na rok 2025.

10. W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności: Śp. Marianna Jezierska, Śp. Irena Wojcieszek. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….