OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.09.2024.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29.09.2024.

1. W dniu dzisiejszym tj. 29  września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II Wojny Światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno-religijnych. Od godziny 12.00 na terenie przed Urzędem Gminy Stare Babice ul. Rynek 21 rozpocznie się piknik wojskowy. Będziemy mogli uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego oraz skosztować wojskowej grochówki. Władze Naszej Gminy serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

2. Dzisiaj, tj. 29 września br. w liturgii obchodzimy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. To patronalny dzień naszych biskupów Bp. Michała Janochy i Bp Rafała Markowskiego. Polećmy Ich posługę pasterską naszym modlitwą.

3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo będzie także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. We wtorki i czwartki na 17.15 w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które będą prowadziły modlitwę różańcową.

4. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza po Mszy św. wieczornej w pierwszą środę miesiąca tj. 2 października  do Domu parafialnego ARKA, na spotkanie Wspólnoty, którego tematem będą: „Cuda Różańcowe – czasy współczesne”.

5. W pierwszy czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na nabożeństwo różańcowe o 17.15, wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim. W pierwszy piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Sercu Jezusowemu. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania.

6. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

7. Następna niedziela, to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast  na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać – razem z Maryją na modlitwie w intencji wszystkich dotkniętych powodzią oraz dziękować będziemy za wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają poszkodowanych.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania oazowe, które rozpoczną się 6 października br. Spotkania będą miały miejsce w Domu Parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30.

9. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian również młodzież studiującą i pracującą do udziału w spotkaniach kursu. Alfa, to szansa odświeżenia podstaw wiary oraz pogłębienia relacji z Bogiem. Porusza takie tematy jak: Kim jest Jezus?, Dlaczego Jezus umarł?, Kim jest Duch św.? Jak się modlić?, Jak czytać Pismo św.? Jak przeciwstawić się złu? Pierwsze spotkanie 8 października o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki na temat kursu.

10. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: Śp. Janina Kapuścińska. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….