OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.08.2024.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.08.2024.

1. To już ostatnia niedziela sierpnia. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września. Niebawem rozpocznie się nowy rok pracy w szkołach. Wykorzystajmy ten ostatni tydzień, umacniając nasze organizmy dobrymi siłami, by jak najowocniej rozpocząć nowy rok pracy i nauki.

2. W poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

3. W następną niedzielę o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. jako dar dziękczynienia za miniony czas wakacji, z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników wszystkich szkół naszej Gminy. Będziemy polecać w naszej modlitwie uczniów, wypraszając potrzebne dary na nowy rok nauki. Serdecznie zapraszamy.

4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.

5. W następną niedzielę 1 września będziemy przeżywać 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

6. Przypominamy, że do końca sierpnia kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

7. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do wielkiej mobilizacji unikania alkoholu.

8. Od następnej niedzieli przywracamy Mszę św. o godz. 16.00.

9. Wszystkim udającym się na najbliższy tydzień na wypoczynek życzymy bezpiecznej drogi, pięknych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu. Naszym Gościom, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

10. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów  o modlitewnej pamięci.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Zbigniew Zasada, Śp. Helena Mazurek, Śp. Jan Piskorz. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….