OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.08.2024.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2024.

1. Jeszcze raz pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak serdecznego przyjęcia pielgrzymów zdążających do Matki Bożej na Jasną Górę. Dziękujemy, Paniom, dzieciom i młodzieży, wszystkim którzy pomagali przygotować gościnę dla pielgrzymów. Dziękujemy tym pojedynczym osobom i całym Rodzinom, które przybyły i przyniosły żywność, słodycze, napoje, własne wypieki, a przede wszystkim ofiarowali gościnność i troskę o tych wszystkich, którzy są w drodze do sanktuarium maryjnego. Dziękujemy naszym piekarzom, cukiernikom za wspaniałe pieczywo i słodkości, dziękujemy Panu Prezesowi i Zarządowi Giełdy Owocowo-Warzywnej w Broniszach za owoce, arbuzy, banany i ofiarowaną wodę, dziękujemy parafianom za smaczne domowe wypieki oraz za kanapki. Podziękowania kierujemy do właścicieli hotelu Splendor, restauracji Hedera, którzy wraz z okolicznymi mieszkańcami od lat dbają o pielgrzymów. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali i tak hojnie przynieśli napoje i wodę mineralną. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy przygotowywali teren wokół kościoła i zadbali, aby pielgrzymi mieli stworzone jak najlepsze warunki pobytu u nas z głębi serca składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o pamięci w modlitwie. Bardzo dziękujemy za hojność serca i serdeczne przyjęcie. Niech Bóg wszystkim obficie błogosławi. Słowa wdzięczności przekazują sami pielgrzymi, którzy zapewniają o modlitewnej pamięci za dobrodziejów na pątniczym szlaku.

2. We czwartek tj. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP patronalne święto naszej parafii. Z tej racji o godz. 11.30 odprawiona zostanie uroczysta Suma, która sprawowana będzie w intencji całej Wspólnoty Parafialnej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.  Porządek Mszy św.: 7.30; 9.30; 11.30 i o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie warzyw, kwiatów owoców i ziół.

3. Dzień 15 sierpnia to kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

4. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

5. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do wielkiej mobilizacji unikania alkoholu.

6. Ks. Tomasz zaprasza we wtorek 13 sierpnia o godz. 18:00 do kościoła bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Szeligach na Mszę św. sprawowaną w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców, a po Mszy św. na nabożeństwo fatimskie.

7. Wszystkim udającym się na urlop życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

8. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

9. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku. Naszym Gościom życzymy radości z wakacyjnego pobytu w naszej wspólnocie.

10. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.

W związku z wejściem w życie ustawy dotyczącej ochrony dzieci, w naszej parafii zostały opracowane zasady, które mają się przyczynić do tworzenia bezpiecznego środowiska parafialnego w taki sposób, by każdy mógł się czuć dobrze, był akceptowany i szanowany.

Standardy określające sposoby zachowań, jak również sposoby reagowania na krzywdę lub niestosowne zachowanie są udostępnione na parafialnej stronie internetowej oraz w kancelarii.

W naszej parafii Ks. Proboszcz w oparciu o Ustawę jest tzw. Osobą Zaufania, do której można się zwracać w przypadkach dostrzeżenia krzywdy – nr tel. 22 722 90 45.