OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.08.2024.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.08.2024.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza w nowym miesiącu. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

2. Tradycyjnie w dniu 5 sierpnia (następny poniedziałek)  przez naszą parafię przejdzie  Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.30-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego „Arka” już od godz. 8.00 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. Za troskę o wszystkich pielgrzymów już dziś serdecznie dziękujemy. Jednocześnie w tym samym dniu, przez Szeligi, Macierzysz i Strzykuły przejdzie pielgrzymka osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami. Będą goszczeni na terenie nowej parafii. Już dziś wszystkim dziękujemy za serdeczne przyjęcie pielgrzymów.

3. Osoby, które chciałyby dostarczyć wodę lub inne produkty mogą to już uczynić w przeddzień pielgrzymki w Domu parafialnym Arka.

4. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Plaga alkoholizmu i narkomanii zataczająca szerokie kręgi jest stale wezwaniem do podjęcia abstynencji  i umartwienia w tej intencji.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku. Naszym Gościom życzymy radości z wakacyjnego wypoczynku w naszej wspólnocie.

8. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.

9. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Marek Pogonowski. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….