KAPLICA W SZELIGACH ZOSTAŁA POŚWIĘCONA – MAMY NOWĄ PARAFIĘ

Jak już informowaliśmy, Kard. Kazimierz Nycz z dniem 23 maja 2024 r. mianował Ks. Tomasza PAŚKO pierwszym proboszczem nowej Parafii w Szeligach. Nową parafię wydzielono z parafii Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach. W jej skład weszły miejscowości: Szeligi, Macierzysz oraz część Warszawy – ul. Szeligowska, Rayskiego i część Lazurowej. To pierwsza parafia w archidiecezji warszawskiej, której patronuje bł. Stefan Wyszyński. Parafia została erygowana z dniem 1 czerwca 2024 r. i weszła w skład dekanatu laseckiego.

W sobotę, 1 czerwca 2024 r. o godz.16:00 w nowej świątyni (pierwszy etap budowy) odprawiona została pierwsza Msza św,, którą sprawował J. E. Ks. Kard. Kazimierz Nycz. Podczas Eucharystii Metropolita Warszawski m. in. poświęcił nową Kaplicę. Po zakończonej liturgii Proboszcz zaprosił na dalsze świętowanie i poczęstunek.