PROCESJA NA BOŻE CIAŁO 2024 R.

Dziś, tj. 30 maja 2024 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.

Procesja wyruszyła z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przeszła ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem zostało udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

Za ołtarz pierwszy odpowiadali ks. Piotr z Liturgiczną służbą ołtarza, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnoty z ks. Markiem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z ks. proboszczem.

W Procesji wzięły udział m. in. dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. oraz obchodziły rocznicę tego wydarzenia, jak również sypaczki, bielanki, ministranci, służba liturgiczna, poszczególne grupy i wspólnoty.

Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem procesji czuwali babiccy Policjanci i Strażacy.