OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26.05.2024.

1. Dzisiejsza niedziela, będącą uroczystością Najświętszej Trójcy: – kończy okres  w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dzisiaj Dzień Matki !  Każda Matka jest wartością i darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych – Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie wdzięczności za wszystko co czynią dla naszego dobra. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30 będzie ofiarowane w Ich intencji.

3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (30 maja). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiadają ks. Piotr z Liturgiczną służbą ołtarza, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnoty z ks. Markiem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej. Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku I Komunię św. oraz obchodziły rocznicę tego wydarzenia (w strojach komunijnych), młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii  jest świadectwem naszej wiary i można za niego uzyskać odpust zupełny.

4. W następną niedzielę obchodzimy XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. W tym dniu  młodzież zbiera ofiary na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. Ks. Kardynał zaprasza na uroczystości wszystkich wiernych do Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Msza św., której przewodniczyć będzie Kard. Grzegorz Ryś, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Poprzedzi ją uroczysta procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej Polski. Tradycyjna pielgrzymka wyruszy z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 8.00. Trasa pielgrzymki liczy ok. 10 kilometrów. W pielgrzymce wezmą udział m.in. środowiska związane ze św. Jadwigą, ale również z bł. Edmundem Bojanowskim i bł. Jerzym Popiełuszką Po południu na pielgrzymów czekają liczne atrakcje: koncerty, Ruchomy Teatr XXI Wieku dla Dzieci oraz specjalnie przygotowane na to wydarzenie Miasteczko dla Dzieci z grą rodzinną „Okulary wiary”. 2 czerwca na pl. Piłsudskiego stanie także wystawa plenerowa poświęcona pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej. IPN przygotował również wystawę plenerową poświęconą bł. Jerzemu Popiełuszce, z wyjątkowymi zdjęciami ks. Jerzego z archiwum rodzinnego, którą będzie można zobaczyć przed Świątynią. Po południu rodziny i pielgrzymi z całej Polski wezmą udział w niezwykłym przedsięwzięciu artystycznym w wykonaniu ICON Orkiestra pod dyrekcją Huberta Kowalskiego, który skomponował kantatę o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, a do nieba pofruną baloniki z hasłem „Dziękuję”. Dzień zakończy iluminacja Świątyni i wspólne śpiewanie „Barki”. Na tablicy ogłoszeń znajduje się dokładny program Święta Dziękczynienia!

5. Od soboty 1 czerwca czcić będziemy Serce Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po  Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W tym dniu polecać będziemy w naszych modlitwach wszystkie dzieci, wypraszając dla nich piękne dzieciństwo i obfitość łask Serca Jezusowego.

6. Wpierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

7. Z racji Pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji chorym i Ich najbliższym. Ks. Tomasz swoich chorych odwiedzi w drugą sobotę miesiąca.

8. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa czerwcowego, które odprawimy o godz.17.30, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz. 11.30.

9. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafian i Dobrodziejów, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Dariusz Poświatowski, Śp. Barbara Wasilewska, Śp. Henryk Sotomski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

11. Kard. Kazimierz Nycz 23 maja 2024 r. oficjalnie mianował Ks. Tomasza PAŚKO pierwszym proboszczem nowej parafii w Szeligach. Nową parafię wydzielono z parafii Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach. To pierwsza parafia w archidiecezji warszawskiej, której patronuje bł. Stefan Wyszyński. Przypominamy, że niespełna dwa lata temu metropolita warszawski poświęcił plac, na którym powstaje świątynia oraz krzyż na znak zapoczątkowania nowej Wspólnoty wiernych, która buduje swój kościół. Gratulujemy!!!!