OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.05.2024.

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA

12.05.2024.

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przedwieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę 15 maja obchodzić będziemy wspomnienie św. Zofii. Msza św. za zmarłych, którym patronuje św. Zofia zostanie odprawiona w środę 15.05. 2024 roku o godz. 18.00.

3. W sobotę, 18 maja, po Eucharystii o godz. 18-tej i nabożeństwie majowym zapraszamy na parafialne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego, które potrwa do godz. 21.00. Poprowadzą je wspólnoty działające w naszej parafii. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian: do każdej osoby, która pragnie ożywienia darów i charyzmatów Ducha Świętego w swoim życiu; do rodzin, które pragną ożywienia darów Ducha w życiu sakramentalnym; a także do tegorocznych maturzystów i wszystkich, którzy potrzebują światła Ducha Świętego w dobrym rozeznaniu dalszej drogi. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu!

4. Zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii św. W naszej parafii to szczególne wydarzenie odbędzie się 18 maja (sobota) o godz. 11.00 oraz w niedzielę  19 maja o godz. 9.30. Spowiedź dla dzieci i Rodziców w piątek 17  maja br. od godz. 16.30 do 18.30. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej, a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby – o ile to możliwe – w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców i gości dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

5. Uroczystość rocznicowa dzieci klas czwartych odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 11.00.

6. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w dniu 13 maja o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie oraz w każdy czwartek o godz. 19.00 na nabożeństwo majowe pod Krzyżem w Szeligach.

7. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Naszych Parafian i Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Marian Wołkow, Śp. Kazimierz Mroczek, Śp. Ryszard Pawlak, Śp. Ewa Kominek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…