OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.04.2024.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024.

1. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej i uciekamy się do Jej wstawiennictwa. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Podczas nabożeństw towarzyszyć nam będą słowa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego 40 rocznicę Jego męczeńskiej śmierci obchodzimy w tym roku, i który mimo cierpienia i prześladowania zachęcał i nauczał by „Zło dobrem zwyciężać”. Uczcijmy wizerunki Matki Najświętszej, zarówno te w naszych domach, jak i w przestrzeni publicznej. W tym roku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, będziemy modlić się o jedność i zgodę w świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

2. Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca Wspólnota Różańcowa zaprasza na Mszę św. w intencji Członków Kół Żywego Różańca oraz Ich Rodzin, a także w intencji powołań kapłańskich. Po nabożeństwie majowym, które zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

3. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w każdy czwartek o godz. 19.00 na nabożeństwo majowe pod Krzyżem w Szeligach.

4. W piątek, 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski; dzień ten to jednocześnie rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.Msze święte wraz z Aktem osobistego oddania się Matce Bożej odprawione zostaną o godz.: 7.30; 9.30; 18.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca pół godziny przed Mszą św.

5. W sobotę 4 maja we wspomnienie św. Floriana o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych Strażaków i Ich Rodzin. Nasza modlitwa niech będzie dziękczynieniem za Ich trudną służbę i poświęcenie.

6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej podczas wieczornego nabożeństwa majowego. Wspólnota modlitewna po Mszy św. porannej zaprasza na rozważania różańcowe.

7. W związku z majowym weekendem, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną zgodnie z ustaleniami bezpośrednio z zainteresowanymi.

8. Kancelaria parafialna w dniach 1 i 3 maja będzie nieczynna.

9. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Naszym Parafianom, Ofiarodawcom i Dobrodziejom zapewniamy modlitewną wdzięczność.10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Kazimierz Jurczyński, Śp. Barbara