ŻYCZENIA I OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.03.2024.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024.

ŻYCZENIA ŚWIATECZNE OD DUSZPASTERZY

Drodzy Parafianie I Sympatycy Naszej Wspólnoty.

Tegoroczny czas zarówno przygotowania, jak i świętowania Paschy jest inny niż ten, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Doświadczenie wojny a zatem i śmierci, która zwiera się w boju z życiem stało się bliskie wielu ludziom na świecie. W tej sytuacji szczególnie potrzebujemy pewności wiary, że On jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, bo „choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy”.

Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Chrystus zmartwychwstał i już nie umiera. Kto spotkał Zmartwychwstałego Pana wychodzi z lęku i beznadziei, doświadcza pokoju i otwiera się przed nim nowa perspektywa życia, w którym Miłość jest silniejsza od nienawiści, nieprawdy i śmierci. Spotkać i przyjąć Pana, to przyjąć Życie.

Niech Zmartwychwstały Pan wspiera nasze wysiłki i prowadzi zawsze pewnymi drogami, aby Jego Pascha stawała się coraz bardziej naszą.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wraz z darem modlitewnej wdzięczności życzą – Duszpasterze.

PODZIĘKOWANIA ZA TRIDUUM PASCHALNE

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować, tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Wielkiego Tygodnia i godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Słowa wdzięczności kierujemy Do Was Drodzy Parafianie i Dobrodzieje naszej Wspólnoty parafialnej za godne, pełne skupienia i powagi uczestnictwo w tych szczególnych dla katolików dniach świątecznych. Za tak liczny udział w sakramencie pokuty, w jutrzni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Dziękujemy grupą modlitewnym, dziękujemy Panu Zbigniewowi naszemu Organiście, Chórowi parafialnemu, scholii starszych, Kościelnej Asyście Liturgicznej starszej i młodszej, naszej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i za zabezpieczenie – wraz z Policją procesji. Dziękujemy bielankom, lektorom i ministrantom za udział w liturgii oraz adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, Panu Adamowi za Jego pracę – przygotowanie Świątyni do uroczystości oraz wszystkim za tak liczny udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy także wszystkim, którzy z okazji Świąt składali ofiary na Kościół, ofiary na tacę, kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę i tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę indywidualnie czy wpłacali na konto parafialne.

Wyrazy wdzięczności kieruję do współbraci kapłanów Ks. Mariusza, Ks. Tomasza, Ks. Marka i Ks. Piotra za posługę w sakramencie spowiedzi oraz za wysiłek duszpasterski, szczególnie podczas Triduum Paschalnego – przewodniczenie  uroczystościom i wygłaszane Słowo Boże. Ks. Piotrowi za poprowadzenie i przygotowanie oprawy liturgicznej wraz z lektorami i ministrantami. Wszystkim wypowiadamy z głębi serca serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.30, 11.30  o 16.00 i 18.00.  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego.

2. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza po Mszy św. wieczornej w pierwszą środę miesiąca tj. 3 kwietnia o godz. 18.45 do Domu parafialnego ARKA, na spotkanie Wspólnoty. Tematem spotkania będą „Świadectwa Cataliny Rivas” czyli jak ważne są nasze przygotowania do Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. We czwartek 4 kwietnia Wspólnota zaprasza na wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Modlitwa Różańcowa oraz adoracja zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim.

4. W pierwszy  piątek miesiąca z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać potrawy mięsne. Możliwość spowiedzi przed Mszą św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej, a następnie Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

6. Z racji Pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji chorym i Ich najbliższym.

7. Następna niedziela 7 kwietnia to niedziela Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: „czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem”.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Andrzej Łukasiewicz, Śp. Janina Zdziech, Śp. Szczepan Pakuła, Śp. Grażyna Skowrońska, Śp. Krystyna Czajor. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…