OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.02.2024.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024.

1. W dzisiejszą niedzielę tzw. Ad Gentes czyli misyjną, gościmy w naszej parafii Ks. Grzegorza Kucharskiego i dwie świeckie misjonarki Katarzynę Bartosik i Natalię Brosławską ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ks. Misjonarz na wszystkich Mszach św. głosić będzie Słowo Boże oraz podzielą się z nami wieloletnimi doświadczeniami z pobytu na misjach. Po Mszy św. nasi Goście zbierać będą dobrowolne ofiary na potrzeby Wspólnot misyjnych w których posługują. Za złożony dar serca serdeczne Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

– Drogę Krzyżową odprawianą w piątki o godz. 17.00 i 19.30

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postuo godz. 17.15.

3. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 rano litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

6. Z racji Pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji chorym i Ich najbliższym.

7. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa Gorzkie Żale, które odprawimy o godz.17.15, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janina Chojecka, Śp. Julia Pałyska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…