OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.02.2024.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024.

1. Zapraszamy w dniu dzisiejszym (11 lutego) na Wieczór dla kobiet pt: „Kobiety początków Kościoła”. Wieczór odbędzie się w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W najbliższą środę, zwaną Popielcową przyjmiemy na siebie znak popiołu, przypominający o kruchości życia i będący wezwaniem do nawrócenia. Msze św. z pobłogosławieniem i posypaniem głów popiołem odprawione zostaną o godz.: 8.00; 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. w odpowiedzi na apel Episkopatu odbędzie się zbiórka dla ofiar wojny na Ukrainie.

3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– Droga Krzyżowa odprawiana we wszystkie piątki tego okresu o godz. 17.00 i 19.30

Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi i procesją  celebrować będziemy w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

4. Zachęcamy do uczczenia znaku krzyża w przestrzeni naszego życia. Zatroszczmy się o wizerunki Ukrzyżowanego na naszych ulicach, w naszych domach, miejscach pracy.

5. Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Wiele osób podejmuje wówczas przyrzeczenia abstynenckie, zachęcamy do nich.

6. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

7. Kończymy w tym tygodniu wizytę duszpasterską w parafii Stare Babice. Zakończona została kolęda w nowopowstającej parafii w Szeligach.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest w poniedziałek i piątek w godz. 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach związanych z pogrzebami prosimy o kontakt po Mszy św. porannej lub wieczornej w zakrystii.

9. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Zbigniew Gładyga, Śp. Tadeusz Dobrogosz, Śp. Norbert Kowalski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…