OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.01.2024.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024.

1. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca, tj. 1 lutego na Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz wspólna modlitwa różańcowa zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim.

2. W piątek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Kościół obchodzi wówczas Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Pamiętajmy o tej jakże licznej rzeszy osób, które poprzez osobiste wyrzeczenia wspierają dzisiejszy świat wieloraką duchową pomocą. Msze św. odprawione zostaną o godz.: 7.30; 9.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (gromnic) wraz z ich osłonką.

3. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. porannej litania do M. Bożej, a następnie Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

4. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.

5. Wizyta duszpasterska po okresie ferii zostaje wznowiona. Na stoliku z prasą znajduje się harmonogram odwiedzin w ramach wizyty duszpasterskiej. Planowany termin zakończenia wizyty duszpasterskiej to 17 lutego br.

6. Kancelaria parafialna – ze względu na kolędę – czynna jest w poniedziałek i piątek w godz. 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach związanych z pogrzebami prosimy o kontakt po Mszy św. porannej lub wieczornej w zakrystii.

7. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janina Szelenbaum, Śp. Jolanta Jannasz, Śp. Łucja Łuczak, Śp. Paweł Świstek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…