OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.01.2024.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2024.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy niedzielę Chrztu Pana Jezusa. Jest to dla nas okazja do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu, zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych. Po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy.

2. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres zwykły w liturgii.

3. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do wspólnego świętowania 2024 Urodzin Jezusa. Organizujemy je wzorem lat ubiegłych w Domu Parafialnym „Arka” w dniu dzisiejszym tj. 7 stycznia. Urodziny rozpoczniemy wielkim tortem o godz. 17.00. Będą zabawy i wspólne śpiewanie kolęd. Zachęcamy też osoby indywidualne, dzieci, rodziny, grupy czy zespoły do przygotowania ulubionych kolęd, pastorałek czy piosenek świątecznych. Jeśli ktoś gra na jakimś instrumencie – zachęcamy do zabrania i wspólnego grania. Niech to będzie radosny, świąteczny czas dla wszystkich i powrót do tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Ważne, żeby zgłosić chęć śpiewania czy grania telefonicznie, mailowo lub osobiście do organizatorów, czyli opiekunów scholii, ponieważ chcemy ułożyć plan tego spotkania. Telefony i adresy mailowe organizatorów: Katarzyna Langa, tel. 660-463-277, katarzynalanga@o2.pl Małgorzata Łapińska, tel. 607-813-186, malgosia.lapinska@gmail.com Prosimy też chętnych o przyniesienie czegoś słodkiego, owoców czy napojów na wspólny stół.

4. Plan odwiedzin kapłana w naszych domach jest dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii. Harmonogram dotyczy parafii w Starych Babicach jak i nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach. Wizyta duszpasterska na czas ferii zostaje zawieszona. W tym czasie księża wyjeżdżają na obóz narciarski z dziećmi. W następną niedzielę przedstawimy harmonogram kolędy w parafii Stare Babice, która zostanie wznowiona po feriach zimowych.

5. Biblijna Akademia Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

6. W dniu jutrzejszym tj. 8 stycznia o godz. 19.00 w kościele, spotkanie z Rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.

7. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Pola Zbrzeźniak, Śp. Anastazja Walerzak, Śp. Jadwiga Dobrzyńska, Śp. Hanna Roszczyk, Śp. Jadwiga Tyszkiewicz-Pińkowska, Śp. Leszek Taliun, Śp. Jadwiga Dolińska, Śp. Jacek Bączek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…