OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.11.2023.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2023.

1. Zgodnie z wolą Ojca Świętego w dniu dzisiejszym obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy kraje Bliskiego Wschodu naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom.

2. Jutro tj. w poniedziałek 13.11.2023 o godz. 19:00 Ks. Tomasz zaprasza na nabożeństwo fatimskie przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach.

3. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

4. W środę 15 listopada o godz. 18.45 w domu parafialnym ARKA odbędzie się kolejne spotkanie z Pismem Świętym. Serdecznie zapraszamy.

5. Po spotkaniu z Radą Duszpasterską oraz biorąc pod uwagę sugestie księży, w tym roku wizytę duszpasterską („kolędę”) rozpoczniemy w poniedziałek 27 listopada br. Pragniemy nawiedzić tradycyjnie jak przed laty, odwiedzając wszystkich mieszkańców naszej Wspólnoty parafialnej, oczywiście uwzględniając wolę tych, którzy będą sobie tego życzyli. Plan wizyty duszpasterskiej podamy w następną niedzielę.

6. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy  o modlitewnej wdzięczności.

7. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 19 listopada 2023 roku (NIEDZIELA) w Starych Babicach na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wieruchowskiej 5  w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania lub aplikacji mObywatel, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Jan Seroka, Śp. Jan Feliks Włodarczyk, Śp. Marek Mateusz Trzpioła, Śp. Irena Bielecka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…