OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.10.2023.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023.

1. W dniu dzisiejszym (29 października), zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych do domu parafialnego Arka. Bal odbędzie się w godzinach 11.00-13.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, gdyż Święto Wszystkich Świętych jest wielkim świętem wszystkich Chrześcijan, jest świętem radosnym. Bal poprowadzi chrześcijański wodzirej z grupy ”Folwarski Event Groupe”. Zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się w stroje świętych lub aniołów. Zachęcamy o przyniesienie ze sobą słodkich wypieków i napojów na wspólny stół.

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w naszej parafii przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo jest także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

3. Spotkania wspólnoty Ruchu Światło-Życie zarówno dla dzieci jak i młodzieży odbywają się w niedzielę w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30. Zapraszamy.

4. Ks. Tomasz zaprasza w poniedziałek o godz. 19:00 na różaniec przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach.

5. Edycja konkursu „Biblijna Akademia Najmłodszych” w dzisiejszą niedzielę jest zawieszona.

6. W środę 1 listopada  przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po sumie o godzinie 11.30 wyruszymy procesyjnie na Cmentarz parafialny, gdzie będziemy modlić się za zmarłych. Mszy św. już na samym cmentarzu nie będzie. W dniu 1 listopada nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

7. W dniu 2 listopada (czwartek), przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja na Cmentarz Wojskowy. Wspólnota Różańcowa wyjątkowo w tym dniu zaprasza na Mszę św. o godz. 9.30, w czasie której będziemy się modlić za członków Wspólnoty, Ich Rodziny oraz o nowe powołania kapłańskie. Będziemy także polecać wszystkich zmarłych członków Wspólnoty Kół Żywego Różańca.

8. W dniu 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo, podczas którego będziemy modlić się modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. oraz Akt oddania się Sercu Jezusowemu. W Pierwszą Sobotę Miesiąca litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe po Mszy św. porannej.

10. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym.

11. Następna niedziela, to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja.

12. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec naszych bliskich zmarłych, Wypominki można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

13. W tych dniach sprzątamy groby, dlatego pamiętajmy, aby śmieci wrzucać do wyznaczonych miejsc. Prosimy także pamiętać o godnej postawie na Cmentarzu, pamiętając, że wygląd naszego Cmentarza i nasze zachowanie w tym szczególnym miejscu, świadczą o nas i naszym szacunku do zmarłych.

14. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny  za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

15. Dodatkowo w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary – zachowując zwykłe warunki (spowiedź lub wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św.). Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Osoby starsze, chore oraz te, które muszą zostać w domu, mogą także uzyskać dar odpustu, ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, łącząc się duchowo ze wspólnotą wiernych i modląc się za zmarłych. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych lub wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

16. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.