OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.10.2023.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2023.

1. W imieniu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, pragnę bardzo podziękować za ofiary zebrane w minioną niedzielę, na rzecz pomoc niezamożnej młodzieży aby mogła kontynuować kształcenie. Za wszelkie złożone dary serca wspierające młodzież, także z naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania za zaangażowanie w tę zbiórkę. Zebrano 6 540 zł.

2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które w naszej parafii przez cały październik jest odprawiane o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo jest także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

3. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Wieczór dla kobiet pt: „Kobiety początków Kościoła”. Wieczór odbędzie w godz. od 17.00 do godz. 20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

4. Spotkania wspólnoty Ruchu Światło-Życie (dzieci od 4 do 8 klasy)   odbywają się w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30. Spotkania grupy młodzieżowej dla licealistów i studentów również po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy.

5. Ks. Tomasz zaprasza w każdy poniedziałek października o godz. 19:00 na różaniec przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach.

6. Trwa edycja konkursu biblijnego „Biblijna Akademia Najmłodszych”. Testy z pytaniami są do odebrania po Mszy świętej przy wyjściu z zakrystii.

7. Zapraszamy na Spotkania z Pismem Świętym. Spotkania mają charakter otwarty i zapraszamy na nie wszystkich pragnących poznawać orędzie i tło kulturowe najważniejszej Księgi dla chrześcijan – Biblii. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 25 października o godz. 18.45 w Domu parafialnym Arka.

8. W dniu 29 października br., a więc w następną niedzielę, zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych do domu parafialnego Arka. Bal odbędzie się w godzinach 11.00 do 13.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, gdyż Święto Wszystkich Świętych jest wielkim świętem wszystkich Chrześcijan, jest świętem radosnym. Bal poprowadzi chrześcijański wodzirej z grupy ”Folwarski Event Groupe”. Zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się w stroje świętych lub aniołów. Zachęcamy o przyniesienie ze sobą słodkich wypieków i napojów na wspólny stół.

9. Uprzejmie informujemy, że od dnia 16 października br. jest dostępna Nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024.

10. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

11. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Kamil Krystian Jastrzębski, Śp. Jan Maciej Trojanowski, Śp. Leszek Dobroczyński. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…