OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.10.2023.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIII Dzień Papieski. W dniu tym w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Działalność Fundacji ma  na celu pomoc niezamożnej młodzieży kontynuować kształcenie. Za wszelkie złożone dary serca wspierające młodzież, także z naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które w naszej parafii przez cały październik jest odprawiane o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo jest także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

3. Spotkania wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci od 4 do 8 klasy na odbywają się w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30. Spotkania grupy młodzieżowej dla licealistów i studentów również po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy.

4. Ks. Tomasz zaprasza w każdy poniedziałek października o godz. 19:00 na różaniec przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach.

5. Trwa edycja konkursu biblijnego „Biblijna Akademia Najmłodszych”. Testy z pytaniami są do odebrania po Mszy świętej przy wyjściu z zakrystii.

6. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na Spotkania z Pismem Świętym. Spotkania mają charakter otwarty i zapraszamy na nie wszystkich pragnących poznawać orędzie i tło kulturowe najważniejszej Księgi dla chrześcijan – Biblii. W tym roku zapraszamy do pochylenia się nad treścią Dziejów Apostolskich i nad Psalmami. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 18 października o godz. 18.45 w Domu parafialnym Arka.

7. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt.:”Kobiety początków Kościoła”. Wieczór odbędzie się 22 października (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

8. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

9. Uprzejmie informujemy, żeod dnia 16 października br. będzie dostępna Nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024. Intencje będziemy przyjmować w Domu parafialnym ARKA od godz. 9.00 do 10.00.

10. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Aldona Lipka, Śp. Józefa Zając, Śp. Michał Giedrojć. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

12. W dniu dzisiejszym stajemy na progu 45 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Urząd Piotrowy. Dziękujemy dzisiaj Bogu za osobę Jana Pawła II i za Jego włączenie do grona Świętych. Prosimy za Jego wstawiennictwem o pokój w świecie, o jedność w naszej Ojczyźnie, w naszych Rodzinach i w nas samych.

Modlitwa za Ojczyznę – ks. Piotr Skarga SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna chwałę przynosiła Imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.