OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.10.2023.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2023.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które w naszej parafii przez cały październik będzie odprawiane o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo jest także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Zapraszamy dzieci od 4 do 8 klasy na spotkania Ruchu Światło-Życie. Spotkania będą miały miejsce w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz. 9.30. Pierwsze spotkanie w dniu dzisiejszym tj. 1 października. Spotkania grupy młodzieżowej dla licealistów i studentów rozpoczną się od 8 października.

3. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza po Mszy św. wieczornej w pierwszą środę miesiąca tj. 4 października o godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA, na spotkanie Wspólnoty.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na nabożeństwo różańcowe, wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim. W piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. W sobotę po Mszy św. porannej wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania.

5. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

6. Ks. Tomasz zaprasza w każdy poniedziałek października o godz. 19:00 na różaniec przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach.

7. Dzieci klas młodszych szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu biblijnego „Biblijna Akademia Najmłodszych”. Konkurs polega na odpowiedzi na pytania dotyczące niedzielnej Ewangelii i oddaniu rozwiązanych testów w ciągu tygodnia katechecie w szkole. Rozwiązanie konkursu na poziomie parafialnym nastąpi w kwietniu przyszłego roku, a finał diecezjalny przewidziany jest 11 maja 2024 r. w siedzibie Kurii Warszawskiej. Testy z pytaniami są do odebrania po Mszy świętej przy wyjściu z zakrystii.

8. Rodziców dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym będą przeżywać Uroczystość I Komunii świętej, zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek 03.10.2023 na godz. 19:00 w Kościele.

9. Wyrazy podziękowań kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Tadeusz Ambroszczak, Śp. Ryszard Brzezek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…