OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.08.2023.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023.

1. Od następnej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą one o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 16.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Sercu Jezusowemu.

3. W piątek, 1 września wspominać będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w tamtych tragicznych latach polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu, prosząc o pokój w świecie.

4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza następnie na rozważania o M.B. Fatimskiej.

5. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

6. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować za szczęśliwy czas wakacji i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy szkolnej dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników szkół i oczywiście dla dzieci. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 9.30.

7. W dniu inauguracji roku szkolnego (4 września) o godz. 8.00 zostanie także odprawiona Msza św. Zapraszamy.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. Od następnego poniedziałku tj. od 4 września powracają godziny otwarcia kancelarii parafialnej według porządku całorocznego.

9. Wyrazy podziękowań kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy, że czas wakacji, nie dyspensuje nas od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Naszym Gościom życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku w naszej miejscowości.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Wojciech Jankowski, Śp. Monika Ordak, Śp.  Irena Woźniacka-Froń. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…