OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.07.2023.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023.

1. We wtorek, 1 sierpnia obchodzić będziemy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o bohaterach tamtych dramatycznych dni. We wtorek o godz. 8.00 rano zostanie odprawiona Msza św. za Tych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu wolności w czasie Powstania Warszawskiego. Liturgia ta wpisuje się w plan wtorkowych obchodów upamiętniających te szczególne wydarzenia.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Różańcowa z racji Pierwszego Czwartek Miesiąca zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 ofiarowaną za Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. Wspólnota zaprasza na modlitewne rozważania w intencji Kół Różańcowych i Ich rodzin, naszej Ojczyzny, kapłanów i parafii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończone o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

3. W Pierwszy Piątek Miesiąca, możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. o godz. 8.00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Pierwszą Sobotę Miesiąca litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe po Mszy św. porannej.

4. W najbliższą sobotę 5 sierpnia przez naszą parafię przejdzie Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.00-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie, nie tylko modlitwą ale zwłaszcza przynosząc ze sobą żywność i napoje. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego „Arka” już od godz. 7.30 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. Tego samego dnia przez Szeligi, Macierzysz i Strzykuły przechodzić będzie pielgrzymka niepełnosprawnych. Do Ich przyjęcia zachęcać mieszkańców tych miejscowości nie trzeba, bo podobnie jak mieszkańcy w Babicach czynią to z wielką radością i gościnnością.

5. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.

6. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Plaga alkoholizmu i narkomanii zataczająca szerokie kręgi jest stale wezwaniem do podjęcia abstynencji i umartwienia w tej intencji.

7. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

8. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

9. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają budowę nowego kościoła w Szeligach.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Jadwiga Oracz, Śp. Anna Konarska, Śp. Tadeusz Karczmarz. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…