OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.06.2023.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2023.

1. W minionym tygodniu zakończył się rok szkolny – to okazja, by podziękować Panu Bogu za miniony czas, za zdobytą wiedzę i wszelkie otrzymane dobro. Okres wakacji jest też sposobnością do dawania świadectwa wierze – nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

2. Kończy się czerwiec, a wraz z nim  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dniu dzisiejszym nabożeństwo o godz. 17.30 a w dniu powszednie – do piątku odbywać się będą po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Ks. Tomasz zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w poniedziałek o godz. 19.00, na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe pod Krzyżem w Szeligach.

4. W czwartek, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. za zmarłych, którym patronują święci Piotr i Paweł zostanie odprawiona o godz. 18.00. Jest to dzień imienin wielu z pośród nas, w tym gronie jest ks. Bp Piotr Jarecki i ks. Piotr – nasz wikariusz. Pamiętajmy o Solenizantach w naszej modlitwie. Niech święci Patronowie, wypraszają wszystkim ogrom Bożych łask.

5. W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej, a następnie wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania modlitewne z racji pierwszej soboty miesiąca.

6. Przyszła niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

7. Informujemy, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

8. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

9. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafii i Dobrodziejów, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą.  Zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy, że czas wakacji, to niestety czas uaktywnienia się nieproszonych osób w naszych domach czy posiadłościach. Zwracajmy więc uwagę na nieznajome osoby, które bez uzasadnienia przebywają na naszym terenie. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku w naszej miejscowości.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Barbara Lamowska, Śp. Edward Janczura, Śp. Barbara Osińska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…