OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.05.2023.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05.2023.

1. W dniu dzisiejszym druga grupa dzieci klas trzecich przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Otaczamy dzieci naszą modlitwą. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem napełni Ich serca radością. Niech każde dziecko będzie czytelnym znakiem, że Bóg jest miłością i mieszka w Ich sercach.

2. Spotkania dzieci w „ Białym tygodniu” do czwartku włącznie na Mszy św. o godz. 17.00.

3. Uroczystość rocznicowa dzieci klas czwartych odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 11.00.

4. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.Nabożeństwo połączone jest z nowenną do Ducha Św. przed uroczystością Jego Zesłania.

5. Ks.Tomasz serdecznie zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na nabożeństwo majowe pod Krzyżem w Szeligach.

6. W sobotę, 27 maja, po Eucharystii o godz. 18-tej, nowennie do Ducha Świętego i nabożeństwie majowym zapraszamy na parafialne czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, cały Kościół – tak jak Apostołowie z Maryją w Wieczerniku – gromadzi się na modlitwie, aby oczekiwać spełnienia obietnicy danej przez Jezusa: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”. Czuwanie poprowadzą wspólnoty i grupy modlitewne działające w naszej  Wspólnocie parafialnej. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian: do każdej osoby, która pragnie ożywienia darów i charyzmatów Ducha Świętego w swoim życiu; do rodzin, które pragną ożywienia darów Ducha w życiu sakramentalnym; a także do tegorocznych maturzystów, którzy potrzebują światła Ducha Świętego w dobrym rozeznaniu dalszej drogi. Serdecznie zapraszamy!

7. Zapraszamy Panie na Wieczór dla kobiet pt. „Kobieta Księgi”. Wieczór odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 21 maja (niedziela) w godzinach 17.00-20.30 w domu parafialnym Arka. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

8. Jak już wcześniej informowaliśmy w dniach 28 i 31maja br. w naszej parafii J. E. Bp Piotr Jarecki przeprowadzi wizytację kanoniczną, podczas której na Mszy św. o godz. 16.00 udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.