OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.05.2023.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023.

1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.W tym roku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, w sposób szczególny modlimy się o ustanie wojny na Ukrainie oraz w intencji chorych.

2. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na nabożeństwo majowe pod Krzyżem w Szeligach.

3. Zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii św. W najbliższą sobotę 20 maja o godz. 11.00 oraz w niedzielę 21 maja o godz. 9.30 dzieci klas trzecich przystąpią do Sakramentu Komunii św. Spowiedź dla dzieci i Rodziców we czwartek 18 maja br. od godz. 17.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby – o ile to możliwe – w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców i gości dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

4. Uroczystość rocznicowa dzieci klas czwartych odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 11.00.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 17 maja o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

6. W piątek 19 maja rozpoczniemy podczas nabożeństwa majowego nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Jego Zesłania.

7. Zapraszamy Panie na Wieczór dla kobiet pt. „Kobieta Księgi”. Wieczór odbędzie się 21 maja (niedziela) w godzinach 17.00-20.30 w domu parafialnym Arka. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

8. Jak już wcześniej informowaliśmy w dniach 28 i 31maja br. w naszej parafii J.E. Bp Piotr Jarecki przeprowadzi wizytację kanoniczną, podczas której na Mszy św. o godz. 16.00 udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

9. Zgodnie z zapowiedzią pragnę przedstawić nowych członków Rady Parafialnej i Rady Duszpasterskiej. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję, dotychczasowym członkom Rady, których kadencja na mocy prawa dobiegła końca. Dziękuję za wsparcie, pomoc i troskę o naszą Wspólnotę. Podczas wizytacji kanonicznej zostanie odprawiona Msza św. jako wyraz wdzięczności dla dotychczasowej Rady Parafialnej i Duszpasterskiej.