OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.04.2023.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16.04.2023.

  1. Dzisiejsza niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: „czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem”.

2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się wspominając 83 – rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz pomordowanych w Kozielsku, Starobielsku, Charkowie i innych miejscach na wschodzie a także upamiętnimy 13 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Polski Lech Kaczyński. Po Mszy św. przejdziemy do Alei Dębów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy – wraz z Władzami naszej Gminy – wszystkich parafian, mieszkańców gminy i gości do udziału w tej religijno-patriotycznej uroczystości.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na rozważania i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny.

4. Zakończyła się kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłą niedzielę, 23 kwietnia na Mszy św. o godz. 9.30. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5. W naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa i chcące skorzystać z możliwości uczestnictwa w tym kursie, proszone są o przybycie we wtorek tj. 18 kwietnia 2023 roku o godz. 19.00 do Domu Parafialnego ARKA.

6. Pragnę poinformować, że w dniach 28 i 29 maja w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna Biskupa. Co pięć lat, zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, Biskup ma obowiązek przeprowadzić wizytację dotyczącą spraw administracyjnych, katechetycznych, duszpasterskich, finansowych i gospodarczych. W naszej parafii wizytację przeprowadzi J.E. Bp Piotr Jarecki.

7. W ostatnim czasie odeszli do domu Ojca: Śp. Elżbieta Osińska, Śp. Arnold-Paweł Dobiasz, Śp. Bolesław Trzcianko. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….