OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.04.2023.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

09.04.2023.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować, tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Wielkiego Tygodnia i godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Słowa wdzięczności kierujemy Do Was Drodzy Parafianie i Dobrodzieje naszej Wspólnoty parafialnej za godne, pełne skupienia i powagi uczestnictwo w tych szczególnych dla katolików dniach świątecznych. Za tak liczny udział w sakramencie pokuty, w jutrzni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Dziękujemy grupą modlitewnym, dziękujemy Panu Zbigniewowi naszemu Organiście, Chórowi parafialnemu, scholii starszych, Kościelnej Asyście Liturgicznej starszej i młodszej, naszej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i za zabezpieczenie wraz z Policją procesji. Dziękujemy bielankom, lektorom i ministrantom za udział w liturgii oraz adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, Panu Adamowi za Jego pracę – przygotowanie Świątyni do uroczystości oraz wszystkim za tak liczny udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy także wszystkim, którzy z okazji Świąt składali ofiary na Kościół, ofiary na tacę, kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę i tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę indywidualnie czy wpłacali na konto parafialne. Wyrazy wdzięczności kieruję do współbraci kapłanów Ks. Mariusza, Ks. Tomasza, Ks. Marka i Ks. Piotra za posługę w sakramencie spowiedzi oraz za wysiłek duszpasterski, szczególnie podczas Triduum Paschalnego – przewodniczenie uroczystościom i wygłaszane Słowo Boże. Ks. Piotrowi za poprowadzenie i przygotowanie oprawy liturgicznej wraz z lektorami i ministrantami. Wszystkim wypowiadamy z głębi serca serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.30, 11.30 o 16.00 i 18.00. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego.
  2. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 12 kwietnia o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.
  3. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać potrawy mięsne.
  4. Następna niedziela 16 kwietnia to niedziela Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: ,,czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem”.
  5. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzę, w imieniu własnym i moich współbraci kapłanów, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

ŻYCZENIA DLA PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW

By stały się źródłem wzmacniania ducha i obfitości Jego błogosławieństwa.

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was łaską pokoju jaki świat dać nie może, niech obdarza łaską zdrowia, jednością i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z nadzieją i ufnością patrzeć w przyszłość…

Szczęść Boże – Duszpasterze