OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.04.2023.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

02.04.2023.

  1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Podczas każdej Mszy św. następuje poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz Liturgicznej służby Ołtarza. Natomiast przed  Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj, o godz. 17.00 zostanie odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

3. Spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 19.00 w kościele.

4. Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów przed uroczystościami Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele.

5. Serdeczne podziękowanie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu  kierujemy do naszych parafian  oraz dobrodziejów i sympatyków naszej Wspólnoty parafialnej. Podczas Mszy św. w Wielki Czwartek będziemy dziękować Bogu za wszystkich tych, którzy złożyli indywidualnie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i podjęli się trudu zbierania ofiar w swoich miejscowościach.

Święte Triduum Paschalne

  1. W Wielki Czwartek przed rozpoczęciem Wieczerzy Pańskiej kończy się Okres Wielkiego Postu i rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. W te najważniejsze dni zachęcamy do licznego udziału w liturgii.

2. W Wielki CzwartekMsza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego przychodzimy wyrazić wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom.

3. W Wielki Piątek – 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Tego dnia nie ma Mszy św. Obowiązuje natomiast post ścisły, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta.

4. W Wielką Sobotę – 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia. W tym dniu odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego też przynosimy ze sobą świece wraz z okapnikami. Msza św. będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy z racji poświecenia pokarmów składają przy tej okazji ofiary.

5. Święcenie pokarmów będzie miało miejsce w kościele parafialnym w Babicach w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 16.00, a także dla mieszkańców Chrzanowa, Macierzysza i Szelig w godz. 10.00-12.00 w Domu Weselnym AVILLA w Szeligach.

6. Przypominamy też, że w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będziemy spowiadać, dlatego prosimy skorzystać ze spowiedzi do środy włącznie. Spowiedź na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 13.00 kapłan będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

7. Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 6.00 rano i będzie darem wdzięczności dla naszych parafian , dobrodziejów i sympatyków naszej Wspólnoty za dobroć Ich serca, za troskę o parafię tak w wymiarze duchowym jak i materialnym. Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Rynek, Pocztowa, Kresowa, Piłsudskiego do kościoła. Prosimy także o nie blokowanie trasy procesji samochodami. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej uroczystości.