OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.03.2023.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023.

  1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, post, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, który choć od dziś zasłonięty pragnie wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach.
  1. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Mądrość Słowa – spotkanie z Księgą Przysłów. Wieczór odbędzie się 26 marca (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

4. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 29 marca o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

6. We czwartek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończona zostanie apelem i błogosławieństwem o godzinie 21.00.

7. W najbliższy piątek tj. 31 marca o godz. 19.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową przechodząc ulicami naszej miejscowości. Zgromadzimy się przed kościołem, a następnie pójdziemy ulicami: Sienkiewicza, Modrzewiową, Berberysową, Graniczną, Polną, Sikorskiego i zakończymy na Rynku przed kościołem. Żywimy nadzieję, że tak jak  uczestniczyliśmy w dotychczasowych nabożeństwach wielkopostnych, tak teraz jeszcze liczniej zgromadzimy się na tą ostatnią, w tym roku, Drogę Krzyżową. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy dorosłych, młodzież, dzieci, wspólnoty i grupy modlitewne. Dla tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami Babic, odbędzie się również droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00. Bardzo prosimy naszych niezawodnych Strażaków, Policję i Straż Gminną o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.

8. W tym tygodniu (1 kwietnia) przypada pierwsza sobota miesiąca. Kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i chorym.

9. Z racji pierwszej soboty miesiąca wspólnota modlitewna zaprasza po Mszy świętej o godz. 8.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu, litanię do Matki Bożej i rozważania różańcowe.

10. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz  ministrancki.  Natomiast w Niedzielę Palmową przed  Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

11. Ks. Tomasz Paśko serdecznie zaprasza Mieszkańców i Sympatyków naszej Szeligowskiej parafii na Drogę Krzyżową ulicami Osiedla Szeligi i Macierzysza, która odbędzie się 31.03.2023 o godz. 19:30. Spotykamy się pod Krzyżem na Placu budowy Kościoła.

12. Z okazji Dnia Papieskiego ks. Tomasz Paśko zaprasza  na czuwanie ze Św. Janem Pawłem II pod Krzyż na placu budowy Kościoła w Szeligach w Niedzielę 02.04.2023 godz. 19:00.

13. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu, tak indywidualnie jak i wpłacane na konto parafialne, które umieszczone jest na naszej stronie parafialnej. Msza św. dziękczynna za wszystkich Ofiarodawców, zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w  uroczystość Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

14. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janina Pęsiek, Śp. Cecylia Dębska, Śp. Bronisława Burzyńska, Śp. Józef Spula, Śp. Elizabeth Monnin, Śp. Józef Jaroszewski, Śp. Olimpia Półtorak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…