OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.01.2023.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2023.

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego – jest ona zachętą, by słowa Biblii stały się rzeczywistym pokarmem naszych serc, zachęcamy do częstego sięgania po słowa Pana, zwłaszcza w naszych rodzinach.

2. W sobotę 21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci, a w dniu dzisiejszym Dzień Dziadka – jest to dla nas okazja, by z miłością pomyśleć i pomodlić się za Nich. W niedzielę o godz. 9.30 sprawowana będzie Msza św. za wszystkie Babcie i Dziadków jako dar naszej wdzięczności za wszelkie dobro, które czynią i czynili dla nas. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o radość nieba.

3. W poniedziałek, 23 stycznia, przypada 10 rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, w latach 1981-2006 Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski. Tego dnia o godz. 17:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich rozpocznie się konferencja pt. “Zrobiłem, co mogłem. Jak Prymas Polski Józef Glemp zostanie zapamiętany?” Następnie o godz. 19.00 w Archikatedrze Warszawskiej zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Homilię wygłosi abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

4. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 25 stycznia o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

6. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Kobiety w Ewangeliach. Wieczór odbędzie się 29 stycznia (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w Domu Parafialnym „ARKA”. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

7. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy święto Nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia.

8. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież z siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej i ze szkół średnich na OAZĘ EWANGELIZACJI, która odbędzie się w okresie ferii zimowych. Szczegóły można znaleźć, skanując kod QR z plakatu wywieszonego w gablocie.

9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską (Kolędę). Szczegółowy plan wizyty do końca stycznia 2023 roku znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na kartach, znajdujących się na stoliku z prasą wraz z informacją o formie zaproszenia.

10. Przypominamy, że kancelaria parafialna – z racji kolędy – czynna jest w poniedziałek i piątek w godz. 9.00-10.00 oraz 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt po Mszy św. porannej lub wieczornej w zakrystii.

11. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: Śp. Zofia Zapałowska. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….