OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.12.2022.

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022.

 1. Kończy się Adwent, dziś już IV niedziela czasu Oczekiwania. Płoną już pełnym światłem adwentowe świece. Spoglądamy w swoje serca, pytając: czy jestem przygotowany?
 2. Msza św. Roratniajest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w środę i sobotę o godz. 7.00. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.
 4. Można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece – w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy. Zarówno opłatki jak i świece można nabyć w zakrystii. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących.
 5. W dniu dzisiejszym tj. 18 grudnia Zespół Caritas działający w naszej parafii organizuje akcję „Podziel się posiłkiem”. Każdy kto chciałby wesprzeć potrzebujących z naszej parafii oraz bezdomnych korzystających z jadłodajni „TYLKO” Archidiecezji Warszawskiej mieszczącej się Warszawie przy ul. Żytniej 1a, może przynieść dary i artykuły do Domu Parafialnego „Arka” właśnie 18 grudnia w godzinach godz. 7.00 do 17.00. Najbardziej preferowane są artykuły spożywcze z długim terminem przydatności tj. paczkowana żywność (ryż, makaron, cukier), puszki, słoiki, konserwy, kawa, herbata, soki zagęszczone, słodycze itp. Zapraszamy Wszystkich do włączenia się w tę świąteczną akcję. Z góry dziękujemy za dobroć serca.
 6. W sobotę – 24 grudnia, w  wigilię Narodzenia Pańskiego o godz. 7.00 ostatnia tegoroczna Msza roratnia. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej – zasiądziemy wówczas w naszych domach do wspólnej wieczerzy. Pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.
 7. Podczas Mszy pasterskiej o północy z soboty na niedzielę w uroczystej procesji wniesiemy figurkę Dzieciątka umieszczając ją w żłóbku. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Mszę św. Pasterską odprawi i Słowo Boże wygłosi – Ks. Prof. Stanisław Dziekoński – wieloletni Rektor UKSW w Warszawie. Pozostałe Msze św. w niedzielę, 25 grudnia zostaną odprawione o godz. 9.30; 11.30;16.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.30.
 8. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego.
 9. W dniu 30 grudnia po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.00) w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru APROBATA. Chór Aprobata powstał 3 lata temu przy Domu Kultury Stare Babice z inicjatywy dyrektora Domu Kultury Pana Janusza Czai. Założycielką i dyrygentem chóru jest Aleksandra Troczyńska-Rucińska. W listopadzie tego roku Aprobata została laureatem pierwszego miejsca w konkursie Muzyczny Smok w Centrum Kultury w Łomiankach. W świątecznym koncercie zabrzmią tradycyjne polskie kolędy jak i piosenki świąteczne. Zapraszamy do słuchania i wspólnego kolędowania. Wstęp wolny.
 10. Zakończyliśmy pierwszy etap wizyty duszpasterskiej – Kolędy. Wszystkim, którzy poprosili o spotkanie w gronie rodziny, bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za życzliwość, gościnność oraz za ofiarność składaną podczas kolędy. Za wszystkich naszych parafian gorąco się modlimy i wypraszamy obfitość Bożego błogosławieństwa. Drugą część kolędy rozpoczniemy od 9 stycznia 2023 roku. Na stronie internetowej parafii oraz na stoliku z prasą znajduje się rozpiska terminów wizyty duszpasterskiej do końca stycznia 2023 roku.
 11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Tadeusz Tomaszewski, Śp. Henryk Żychliński. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….