OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.12.2022.

III NIEDZIELA ADWENTU

11.12.2022.

  1. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.
  2. Msza św. Roratniajest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty  szczególnie  w środę i sobotę o godz. 7.00. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą lampiony. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.
  4. Można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece – w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy. Zarówno opłatki jak i świece można nabyć w zakrystii. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących.
  5. W poniedziałek 12.12.2022 o godz. 19:00 w kościele zebranie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.
  6. Ksiądz Tomasz serdecznie zaprasza, we wtorek 13.12.2022 o godz. 19:00 przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach na Nabożeństwo Fatimskie.
  7. W następną niedzielę tj. 18 grudnia Zespół Caritas działający w naszej parafii organizuje akcję „Podziel się posiłkiem”. Każdy kto chciałby wesprzeć potrzebujących z naszej parafii oraz bezdomnych korzystających  z jadłodajni „TYLKO” Archidiecezji Warszawskiej mieszczącej się Warszawie przy ul. Żytniej 1a, może przynieść dary i artykuły do domu parafialnego Arka właśnie 18 grudnia w godzinach godz. 7.00 do 17.00. Najbardziej preferowane są artykuły spożywcze z długim terminem przydatności tj. paczkowana żywność (ryż, makaron, cukier), puszki, słoiki, konserwy, kawa, herbata, soki zagęszczone, słodycze itp. Zapraszamy Wszystkich do włączenia się w tę świąteczną akcję. Z góry dziękujemy za dobroć serca. Po dzisiejszej Mszy Świętej przy wyjściu wolontariusze będą rozdawać torby pomocowe, do których będzie można włożyć artykuły spożywcze i przekazać je podczas finału 18 grudnia.
  8. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda, która potrwa jeszcze do 15 grudnia br. W tym czasie odwiedzimy mieszkańców, którzy nas zaprosili, zgodnie z wcześniej rozpisanymi miejscowościami i ulicami. Dalsza część kolędy rozpocznie się po nowym roku. Terminy wizyty duszpasterskiej podamy w terminie późniejszym.
  9. Przypominamy, że kancelaria parafialna – z racji kolędy – czynna jest w poniedziałek i piątek w godz. 9.00-10.00 oraz 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt po Mszy św. porannej lub wieczornej w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Marianna Stokowska, Śp. Kazimierz Zakrzewski, Śp. Zygmunt Lenartowicz, Śp. Jadwiga Szczypek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.