OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022.

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czynimy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy. W naszej parafii zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w dniu dzisiejszym przeżywamy Adwentowy dzień skupienia, który ma nas przygotować na święta Narodzenia Pańskiego. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. Marcin Drogan, który pracuje jako misjonarz na Syberii.
 2. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.
 3. Msza św. Roratniabędzie odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w środę i sobotę o godz. 7.00. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą lampiony. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Kobiety w Ewangeliach. Wieczór odbędzie się 27 listopada (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa i poczęstunek.
 5. W środę 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Ap. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, którym patronuje św. Andrzej Apostoł. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji we czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na Mszę świętą sprawowaną w intencji Jej członków i Rodzin. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. W pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca litania do Matki Bożej. Wspólnota różańcowa po Mszy św. porannej zaprasza na rozważania.
 7. Z racji pierwszej soboty kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.
 8. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Zarówno opłatki jak i świece można nabyć w zakrystii. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.
 10. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym. Przedmiotem tegorocznych rozważań jest Ewangelia według św. Jana. Spotkania mają charakter otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 23 listopada o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.
 11. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom chcielibyśmy przekazać informacje dotyczącą wizyty duszpasterskiej tzw.Kolędy. Wizytę duszpasterską chcemy rozpocząć od 5 grudnia 2022 roku. Odwiedzimy te rodziny, które będą sobie tego życzyły i które nas zaproszą. Sposób zapisu – zgłoszenia podany jest na stronie internetowej parafii. (internetowo lub przez osobisty zapis w kancelarii lub zakrystii).  W ty samym czasie, podczas wieczornej Mszy świętej w modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich mieszkańców ulic, które będziemy odwiedzać,  by choć w taki sposób otoczyć troską duszpasterską tych których powierza nam Bóg.
 12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Bogdan Tatarek, Śp. Józef Strzeszewski, Śp. Janusz Karaśkiewicz, Śp. Bożenna Milej, Śp. Janusz Bogucki. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….