OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.08.2022.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022.

  1. Jeszcze raz pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak serdecznego przyjęcia pielgrzymów zdążających do Matki Bożej na Jasną Górę. Dziękujemy, Paniom, Panom, dzieciom i młodzieży, wszystkim którzy pomagali przygotować gościnę dla pielgrzymów. Dziękujemy pojedynczym osobom i całym Rodzinom, które przybyły i przyniosły żywność, słodycze, napoje, własne wypieki, a przede wszystkim ofiarowali gościnność i troskę o tych wszystkich, którzy są w drodze do sanktuarium maryjnego. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych babickich piekarzy i cukierników za wspaniałe pieczywo za smaczne ciasta i słodkości. Podziękowania kierujemy do właścicieli hotelu i restauracji: Splendor i Hedera, którzy wraz z okolicznymi mieszkańcami od lat dbają o gościnę dla pielgrzymów. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Prezesa i Pracowników Rynku Hurtowego „Bronisze” za przekazaną nam wodę mineralną, banany i wspaniałe arbuzy. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy przygotowywali teren wokół kościoła i zadbali, aby pielgrzymi mieli stworzone jak najlepsze warunki pobytu u nas. Wszystkim z głębi serca składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o pamięci w modlitwie. Te same słowa wdzięczności kierujemy także do mieszkańców Szelig, Macierzysza i  Strzykuł, wśród których gościnnie witana była grupa pielgrzymów niepełnosprawnych z opiekunami. Bardzo dziękujemy za hojność serca i serdeczne przyjęcie. Niech Bóg wszystkim obficie błogosławi. Słowa olbrzymiej wdzięczności przekazują sami pielgrzymi, którzy zapewniają o modlitewnej pamięci za dobrodziejów.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w nowym miesiącu. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.
  3. W następny poniedziałek tj. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP patronalne święto naszej parafii. Z tej racji o godz. 11.30 odprawiona zostanie uroczysta Suma, która  sprawowana będzie w intencji całej Wspólnoty Parafialnej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja.Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.  Porządek Mszy św. w dniu 15 sierpnia jak w niedzielę wakacyjną: 7.30; 9.30; 11.30 i o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie warzyw, kwiatów owoców i ziół.
  4. W dniu 15 sierpnia obchodzić będziemy rocznicę Bitwy Warszawskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
  5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
  6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna  jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.
  7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy  udanego czasu odpoczynku. Naszym Gościom życzymy radości z wakacyjnego wypoczynku w naszej wspólnocie.
  8. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Henryk Pawlak, Śp. Anna Rzymkowska, Śp. Marianna Zając, Śp. Ireneusz Zdziech, Śp. Piotr Fijałkowski. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….