OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.06.2022.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022.

  1. Zakończył się rok szkolny – jest to okazja, by podziękować Panu Bogu za miniony czas, za zdobytą wiedzę i wszelkie otrzymane dobro. Okres wakacji jest też sposobnością do dawania świadectwa wierze – nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
  2. Kończy się czerwiec, a wraz z nim  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: do czwartku włącznie odbywać się one będą w dni powszednie po Mszy św. W dniu dzisiejszym nabożeństwo o godz. 17.30.
  3. W środę, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. za naszych bliskich zmarłych, którym patronują św. Apostołowie zostanie odprawiona o godz. 18.00. Imiona i nazwiska możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. W sobotę po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania maryjne.
  5. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.
  6. Za tydzień z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godzinie 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.
  7. W związku z rozpoczętym czasem wakacji informujemy, że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.
  8. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.  Pamiętajmy, że czas wakacji, to niestety czas uaktywnienia się nieproszonych osób w naszych domach czy posiadłościach. Zwracajmy więc uwagę na nieznajome osoby, które bez uzasadnienia przebywają na naszym terenie. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.
  9. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Dobrodziejom bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Aleksander Mackiewicz, Śp. Krystyna Berkowska, Śp. Halina Szymaniak. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….