OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.06.2022.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022.

  1. Dzisiaj kończy się czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
  2. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.
  3. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt.: Kobiety w Ewangeliach.  Wieczór odbędzie się 12 czerwca (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.
  4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (16 czerwca). Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej. Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku I Komunię św. (w strojach komunijnych), młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty modlitewne. Gości i parafian. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii jest świadectwem naszej wiary i można za niego uzyskać odpust zupełny. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.30;9.30.11.30 i o godz. 18.00.
  5. Przez cały tydzień oktawy Bożego Ciała podczas wieczornych Eucharystii dziękować będziemy naszemu Panu za dar Jego Ciała i Krwi.
  6. W piątek – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Dobrodziejom bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.