OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.05.2022.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022.

  1. Wczoraj grupa dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiła do  Pierwszej Komunii Świętej. W dniu dzisiejszym – 15 maja na Mszy św. o godz. 9.30 do sakramentu Komunii św. przystąpi druga grupa dzieci. Ogarnijmy wszystkie dzieci naszą modlitwą i prośmy, aby spotkanie przy eucharystycznym stole było dla Nich wielką radością i prawdziwą przyjaźnią z Jezusem na całe życie.
  2. Trwa miesiąc maj. Jest to czas poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek 16 maja obchodzić będziemy w liturgii uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  4. W następną niedzielę tj. 22 maja na Mszy św. o godz. 9.30 uczniowie klas czwartych obchodzić będą rocznicę Pierwszej Komunii św. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 9.00 w kościele. Po próbie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Zwracamy z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi, które obchodzić będą swoją rocznicę, a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 9.30 aby – o ile to możliwe – w niedzielę 22 maja uczestniczyli w Eucharystii o innej godzinie niż 9.30. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla dzieci rocznicowych i ich Rodziców.
  6. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Dobrodziejom bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Krystyna Roszczyk, Śp. Stanisława Łuczak, Śp. Andrzej Madejski, Śp. Jadwiga Wiercioch. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie…