OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.03.2022.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20.03.2022.

 1. Apelujemy do wszystkich o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynimy to codziennie po Mszy św. wieczornej  od poniedziałku do soboty, przez cały okres Wielkiego Postu. W niedzielę natomiast zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale o godzinie 17.00. \
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele jest odprawiane w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Do udziału serdecznie zachęcamy.
 3. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Kobiety w Ewangeliach. Wieczór odbędzie się w dniu 20 marca (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym ARKA. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa. Wstęp wolny, ale warunkiem uczestnictwa są zapisy pod nr tel. podanym na ulotce znajdującej się na stoliku z prasą.
 4. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w spotkaniach kursu. Alfa to szansa odświeżenia podstaw wiary oraz pogłębienia relacji z Bogiem. Pierwsze spotkanie 21 marca o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki na temat kursu.
 5. Rozpoczynamy także kurs Alfa dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodych powyżej 15 roku życia na pierwsze spotkanie – 29 marca – w następny wtorek – na godz. 19.00 do domu parafialnego. Spotkanie będzie trwało ok. 1,5 godz. W trakcie spotkania zapewniamy posiłek oraz dobrą, przyjacielską atmosferę.
 6. Od 15 marca br. (wtorek) trwa w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przybycie  we wtorek na godz. 19.00. Kurs prowadzi Ks. Tomasz w Domu parafialnym ARKA.
 7. Wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego zapraszamy na Spotkania Biblijne. Spotkania mają charakter otwarty. Spotkania odbywają się w środę, po Mszy św. i modlitwie różańcowej około godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy!
 8. Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
 9. W piątek 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w dniu tym papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie na modlitwie. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to wezwanie; Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się z apelem o zjednoczenie modlitewne wszystkich parafii – u nas Akt ten odmówimy podczas Mszy św. o godz. 18.00
 10. Zespół działający w ramach Pomagamy Ukrainie – Gmina Stare Babice i Okolice nadal działa i pomaga wielu uchodźcom. Drodzy Parafianie, dzięki Waszemu wsparciu pomogliśmy ponad 1000 uchodźcom z Ukrainy, którzy przyjechali po pomoc do naszej gminy. Bardzo serdecznie dziękujemy, w imieniu obdarowanych jak i wolontariuszy, Wszystkim Darczyńcom za okazane serce i wsparcie. Nasz magazyn Pomocy uchodźcom z Ukrainy mieszczący się w OSP Stare Babice przy ul. Wieruchowskiej 5 otwarty jest dla darczyńców i potrzebujących w poniedziałek i środę od 17 do 20 oraz sobotę od 10 do 13. Wciąż potrzebujemy żywności: ryż, cukier, kasza, olej, dżemy, sosy do makaronu, konserwy, mleko w kartonach, makaron, pieczywo chrupkie, chrupki na mleko, słodycze. Bóg zapłać za okazaną pomoc. Telefon kontaktowy koordynatora 604 552 551.
 11. Przypominamy o używaniu maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą.Pamiętajmy o modlitwie za chorych, a także  o tych, którzy  wspierają Ich w doświadczeniu choroby.
 12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Paweł Wilczyński, Śp. Stanisława Opala, Śp. Józef Tadeusiak, Śp.  Teresa Woźniak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….