OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.03.2022.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.03.2022.

 1. Rozpoczął się Wielki Post. W Środę Popielcową Pan sam mówił nam jak można przemienić siebie – przez modlitwę, post i jałmużnę. Nie żałujemy swojego czasu na tyle rzeczy – nie żałujmy go i na modlitwę. To czas na rozmowę na tematy religijne – także z dziećmi, na dobrą lekturę. Nie zamykajmy też oczu na potrzeby innych – biedni zawsze są wśród nas – często to nasi bliscy czy sąsiedzi, może trzeba im pomóc, porozmawiać, zrobić zakupy czy zwyczajnie uśmiechnąć się i umocnić Ich nadzieją.
 2. Tragiczna sytuacja na Ukrainie, pełna niewinnej krwi budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców. Budzi podziw zaangażowanie rzeszy ludzi – modlitwy, różnorodne inicjatywy i gesty solidarności z narodem ukraińskim – także w naszej wspólnocie i w naszej Gminie. Proszę wszystkich, abyśmy zanosili wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny, o pokój odmawiając różaniec. W kościele czynimy to codziennie po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do soboty, przez cały okres Wielkiego Postu. W niedzielę natomiast zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale o godzinie 17.00.
 3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla narodu Ukraińskiego w minioną niedzielę i w Środę Popielcową, które zostały już przekazane do Caritasu.
 4. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.
 5. Jutro tj. w poniedziałek 7 marca o godz. 19.00 w kościele spotkanie z Rodzicami dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pierwszej Komunii św.
 6. Wtorek, 8 marca to międzynarodowy Dzień Kobiet – to okazja, by otoczyć naszą pamięcią i wdzięczną modlitwą wszystkie Panie. Niech dar kobiecości i macierzyństwa tak cudownie realizowane w naszych domach i rodzinach, w poświeceniu i bezinteresownej miłości będzie zawsze doceniony; niech dobry Bóg obdarza Was Drogie Panie tylko tym co najpiękniejsze, co radosne i potrzebne do zbawienia.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele jest odprawiane w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Do udziału serdecznie zachęcamy.
 8. Wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego zapraszamy na Spotkania Biblijne. Spotkania mają charakter otwarty. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 9 marca, po Mszy św. i modlitwie różańcowej ok. godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy!
 9. Od 15 marca br. (wtorek) rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przybycie do naszego kościoła parafialnego na godz. 19.00. Kurs poprowadzi Ks. Tomasz.
 10. Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
 11. Przypominamy o używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych, a także o tych, którzy wspierają Ich w doświadczeniu choroby.