OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.02.2022.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

27.02.2022.

 1. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie, nosimy w sercu lęk przed wojną. Wzywamy wszystkich, abyśmy zanosili wytrwałą modlitwę do Boga o pokój w świecie, szczególnie odpowiadając na apel papieża Franciszka, by w Środę Popielcową modlić się i pościć w intencji pokoju na Ukrainie. Podejmijmy to wezwanie, módlmy się także gorąco o dar ustania wojny odmawiając codziennie różaniec.
 2. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Archidiecezja Warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym i w Środę Popielcową zostaną przeznaczone na ten szlachetny cel. Za modlitwę, złożone ofiary i za dobroć serca do wszystkich kieruję serdeczne podziękowania.
 3. Dzisiaj ostatnia niedziela zwykła. W najbliższą środę, 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. W Środę Popielcową Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza w Środę Popielcową o godz. 17. 20 na wspólną modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie oraz o zaniechanie działań wojennych na Ukrainie.
 4. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwa Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.
 5. W dniu 3 marca przypada Pierwszy Czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej sprawowanej w intencji Kół Żywego Różańca ich rodzin i kapłanów, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona apelem o godz. 21.00.
 6. W tym tygodniu 4 marca br. przypada  Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
 7. Z racji Pierwszej Soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza po Mszy św. porannej na rozważania różańcowe. W tym dniu kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.
 8. W dniu 3 marca przypada 15 rocznica nominacji pasterza Archidiecezji  Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a 4 marca Jego patronalne święto. Pamiętajmy w tym czasie w sposób szczególny o naszym Arcypasterzu.
 9. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.
 10. Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
 11. Nasi parafianie wraz z Biurem Podróży Word Travel, organizują w dniach od 1 do 3 kwietnia 2022 roku pielgrzymkę „Podlasie – szlak kultur i religii”. Chętni mogą otrzymać program pielgrzymki wraz z telefonem kontaktowym w zakrystii.
 12. Przypominamy o używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych, a także  o tych, którzy  wspierają Ich w doświadczeniu choroby.
 13. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: Śp. Zofia Brodzka. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….